Výjimku dostala jedině mobilní odnož Ubuntu Touch, která používá starší jádro a provoz systemd by tak mohl být problematický. Z logických důvodů init zůstane ve starších instalacích distribuce, ale při nové instalaci už bude nasazen systemd. Na systemd už přešla většina nejrozšířenějších distribucí jako Debian, Fedora, openSUSE nebo Arch Linux, a to včetně variant pro podnikové nasazení.
Vývojová verze Ubuntu plně přechází na systemd
Podpora spouštěcího programu systemd se v distribuci Ubuntu nachází už cca dva roky. Dlouho však nebylo jasné, kdy a zda vůbec nahradí stávající init. První vydání se zapnutým systemd nakonec bude Ubuntu 15.04 Vivid Vervet. Ve vývojové verzi bude systemd aktivován pro všechny varianty a oficiální deriváty v pondělí 9. března.
Novinky eABM
Co je Microsoft Viva Engage a jak pomůže vaší firmě?
Microsoft Viva Engage je firemní sociální platforma pro zaměstnance, která navazuje na dřívější Yammer a rozšiřuje tradiční komunikaci Teams o hloubku, kontext a kulturní propojení celé organizace. Je to místo, kde kolegové mohou sdílet zkušenosti, příběhy, nápady, klást otázky a společně budovat znalosti napříč odděleními, projekty i geografickými hranicemi.
Pozor na e-mail z Facebooku - Vypadá normálně, ale můžete přijít o kontrolu nad účtem
Na první pohled jde o úplně běžnou situaci. Do e-mailu vám přijde zpráva od Facebook. Žádné varování, žádná panika, žádná výhra ani výhružka. Jen krátká informace, že jste obdrželi žádost o partnerství v rámci Business Manageru.